(uvedené ceny = materiál + práce)

Plochý i vlnitý eternit (cena je závislá na stáří eternitu, přístupu na střechu, členitosti střechy apod.)

Materiál Meffert MF 1000 Dachbeschichtung s nanotechnologií (tento materiál úspěsně aplikujeme již od roku 1998)

plná renovace (tzn. očištění, penetrace, 2 x nátěr) - 1m2:    od 200,- Kč (viz. níže)

Materiál Hagmans Takbeläggningsfärg

plná renovace (tzn. očištění, 2 x nátěr) - 1m2:    od 180,- Kč (viz. níže)

Materiál Hagmans Aquabarr 2012

plná renovace (tzn. očištění, penetrace, 3x nátěr) - 1m2:    od 260,- Kč (viz. níže)

Ceny jsou bez DPH.

  • 15%  - u soukromých objektů
  • 21% - u komerčních objektů

PRO NÁTĚR ETERNITU POUŽÍVÁME SPECIÁLNÍ AKRYLÁTOVÉ BARVY NĚMECKÉ A ŠVÉDSKÉ VÝROBY (Meffert a Hagmans), které vynikají svou odolností proti povětrnostním vlivům, UV záření a škodlivinám z ovzduší. (viz. používaný materiál)

Po mnoha letech praxe si dovolujeme tvrdit, že jejich kvalita je oproti ostatním barvám používaných k tomuto účelu neporovnatelná.

Naším nejčastěji používaným materiálem je německá akrylátová barva Meffert MF 1000 Dachbeschichtung s nanotechnologií. Po očištění střechy aplikujeme penetrační nátěr. V případě, že eternitová krytina ještě nevykazuje vyšší formy degradace, používáme vodouředitelnou penetraci D14, v opačném případě již hlubší rozpouštědlovou penetraci D15. Dále následuje dvojí nátěr střechy vrchní barvou. V posledních letech však na krytinu velmi často aplikujeme i třetí nátěr, který na povrchu vytvoří již velmi silnou vrstvu a tím prodlouží životnost celého nátěrového systému (cena za třetí nátěr je cca 55 Kč/m2 bez DPH).

Jistou alternativou k materiálu MF 1000 Dachbeschichtung je v podobné cenové relaci rozpouštědlová barva Takbeläggningsfärg od švédského výrobce Hagmans. Po očištění se neaplikuje penetrace, ale přímo samotný nátěr ve dvou vrstvách. Barva je tvořena modifikovanými pryskyřicemi na bázi akrylátu a je plněna mikrovlákny (cena za 1m2 - od 180 Kč - materiál + práce, viz. používaný materiál).

V naší nabídce máme také špičkový materiál od švédského výrobce Hagmans - Aquabarr 2012 - povrchový nátěr s výtečnou trvanlivostí a odolností vůči povětrnosti. Je pružný do teploty -23°C, odolný vůči alkalickým chemikáliím, zašpinění, je paropropustný (má funkci "Goretexu"). Vytváří bezespárou polymerovou bariéru proti vodě a vlhkosti.
Před samotným nátěrem se povrch zpenetruje materiálem Düfa D14 nebo D15. Poté se aplikují 3 nástřiky barvou Aquabarr 2012, aby se vytvořila požadovaná vrstva nátěru. (cena za 1 m2 - od 260 Kč - materiál + práce, viz. používaný materiál).

Na výslovné přání zákazníka jsme schopni použít barvy české výroby. Celková cena renovace střechy je pak samozřejmě nižší (plná renovace 1m2........od 150,- Kč). Aplikaci těchto barev díky nižší kvalitě a kratší trvanlivosti nátěru rozhodně nedoporučujeme.

V současné době však stále v tomto oboru podnikají firmy, které se odkazují na svou falešnou odbornost a pro uskutečnění této činnosti používají levné, neprověřené nebo se nehodící materiály pro nátěr eternitové krytiny. Výsledkem pak může být degradace nátěru a oloupaná střecha ještě v době záruky nebo těsně po jejím skončení. Eternit pak vypadá mnohem hůře než před samotnou renovací.

Z důvodu výše uvedených skutečností jsme pro potencionální zákazníky připravili seznam důležitých faktorů, kterými by se měli řídit, než si vyberou realizační firmu a než investují nemalé peníze do zkvalitnění a zkrášlení svého domu:

Důležité faktory při výběru firmy pro nátěr eternitové střechy:

  1. Profesionální a individuální přístup k zákazníkovi.
  2. Kvalitní poradenství a nefalšovaná odbornost v oboru.
  3. Nalezení nejlepšího řešení ne pro zhotovitele, ale pro zákazníka.
  4. Nepodléhejte kouzlu levných nebo posléze silně zlevněných nabídek, pravděpodobně se jedná o nabídku s použitím levného nebo nekvalitního materiálu, či o záměrnou snahu nedodržet předepsanou technologii.
  5. Ptejte se na zkušenosti pracovníků, kteří budou osobně Vaši střechu realizovat.
  6. Ptejte se na použití kvalitních a mnoha lety prověřených materiálů – v tomto oboru je tento aspekt jedním z nejdůležitějších. Důkladně si pročtěte technické listy k navrženým materiálům a jejich (ne)použití na azbestocement (eternit) - je rozdíl mezi azbestocementem (eternit) a vláknocementem (bezazbestová krytina - např. cembrit).
  7. Bod č. 6 si jednoduše a nejlépe zkontrolujte tak, že si nechejte od firmy poslat seznam adres referencí z blízkého okolí Vaší střechy (nebo z míst, kam se můžete osobně zajet podívat), které jsou však starší než cca 4 roky. Ideální čas pro zjištění kvality odvedené práce a dobrého kotvení barvy k podkladu je však 5 a více let. Pokud firma na tento bod nereaguje nebo se mu vyhýbá, tak by to pro Vás měl být silně negativní signál.
  8. Pokud výše uvedené body shrneme, tak při výběru firmy nezapomeňte na: skutečnou odbornost a profesionalitu v oboru, zkušenosti realizačních pracovníků, použití kvalitních a prověřených materiálů + početné a mnohaleté reference.

VÝŠE CENY JE ZÁVISLÁ NA SKLONU STŘECHY, SLOŽITOSTI PŘÍSTUPU, KVALITĚ A STÁŘÍ PODKLADU.

S NÁMI STARÁ STŘECHA JAKO NOVÁ

Barevné odstíny materiálů