Nátěry střech - eternit

Stav nátěru eternitové střechy po 15 letech od naší aplikace? Podívejte se.
Jak reagují naši zákaznici na kvalitu provedení prací a přístup našich pracovníků? Podívejte se.

Působíme po celé republice. Zde je seznam některých referencí nátěrů střech ze všech krajů ČR.

Podívejte se na náš e-shop s barvami pro nátěry střech - www.naterystrech-barvy.cz

Renovační nátěry eternitových střech pomocí špičkových zahraničních materiálů (Meffert, Hagmans) jsou naší hlavní specializací. Za období let 1999 - 2022 jsme zrenovovali přes 2 200 střech po celé České republice, dále také na Slovensku a v Rakousku. Jsme schopni provést nátěry střech starých i 100 let, záleží na kvalitě a současném stavu samotné eternitové krytiny. V posledních letech je ale zřejmé, že tuto technologii jsme schopni aplikovat již pouze na střechy ze 70. - 90. let. K uskutečnění této činnosti nepoužíváme žádné lešení, ale pouze hliníkové žebříky, které vynikají svou lehkostí a snadnou manipulací na střeše nebo horolezeckou techniku => nedochází k mechanickému poškození střechy. Renovace a nátěr střechy zabrání opětovnému růstu mechů a lišejníků, prodlouží životnost (cca o 20 let) a výrazně zlepší vzhled. Bez rozkrytí je střecha jako nová a za velice příznivou cenu.

 DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!

V současné době však stále v tomto oboru podnikají firmy, které se odkazují na svou falešnou odbornost a pro uskutečnění této činnosti používají levné, neprověřené nebo se nehodící materiály pro nátěr eternitové krytiny. Výsledkem pak je degradace nátěru a oloupaná střecha ještě v době záruky nebo těsně po jejím skončení. Eternit pak vypadá mnohem hůře než před samotnou renovací.

Z důvodu výše uvedených skutečností jsme pro potencionální zákazníky připravili seznam důležitých faktorů, kterými by se měli řídit, než si vyberou realizační firmu a než investují nemalé peníze do zkvalitnění a zkrášlení svého domu:

Důležité faktory při výběru firmy pro nátěry střech z eternitu:

  1. Profesionální a individuální přístup k zákazníkovi.
  2. Kvalitní poradenství a nefalšovaná odbornost v oboru.
  3. Nalezení nejlepšího řešení ne pro zhotovitele, ale pro zákazníka.
  4. Nepodléhejte kouzlu levných nebo posléze silně zlevněných nabídek, pravděpodobně se jedná o nabídku s použitím levného nebo nekvalitního materiálu, či o záměrnou snahu nedodržet předepsanou technologii.
  5. Ptejte se na zkušenosti pracovníků, kteří budou osobně Vaši střechu realizovat.
  6. Ptejte se na použití kvalitních a mnoha lety prověřených materiálů – v tomto oboru je tento aspekt jedním z nejdůležitějších. Důkladně si pročtěte technické listy k navrženým materiálům a jejich (ne)použití na azbestocement (eternit) - je rozdíl mezi azbestocementem (eternit) a vláknocementem (bezazbestová krytina - např. cembrit).
  7. Bod č. 6 si jednoduše a nejlépe zkontrolujte tak, že si nechejte od firmy poslat seznam adres referencí z blízkého okolí Vaší střechy (nebo z míst, kam se můžete osobně zajet podívat), které jsou však starší než cca 5 let. Ideální čas pro zjištění kvality odvedené práce a dobrého kotvení barvy k podkladu je 8 a více let. Pokud firma na tento bod nereaguje nebo se mu vyhýbá, tak by to pro Vás měl být silně negativní signál.
  8. Pokud výše uvedené body shrneme, tak při výběru firmy nezapomeňte na: skutečnou odbornost a profesionalitu v oboru, zkušenosti realizačních pracovníků, použití kvalitních a prověřených materiálů + početné a mnohaleté reference.

Pokud se použijí kvalitní materiály, je tato technologie velmi účinná (barva musí být vysoce elastická, dokonale propustná pro vodní páry a mít vynikající odolnost proti tekoucí vodě a krupobití. Eternit je po dobu min. 15 let chráněn proti povětrnostním vlivům a UV záření. Laicky řečeno: Eternitová střecha je výborně zakonzervována, voda se nenasává dovnitř šablony, ale steče rovnou do okapu nebo uschne na povrchu => není zde vytvořeno prostředí pro vznik nečistot, výkvětů solí, špinavých skvrn, mechu a lišejníku.

Profesionální přístup a použití speciální barvy vhodné pro nátěr eternitu jsou dva nezbytné faktory pro dlouhotrvající životnost.

Práce provádíme od dubna do října, neboť teplota při zpracování barvy nesmí klesnout pod 5 °C. Renovujeme jak eternit rovný, tak i vlnitý.

DOBA ZPRACOVÁNÍ (při ideálních klimatických podmínkách):
- průměrně velká sedlová střecha (cca 150 m2) s nátěry všech klempířských prvků: cca 3 dny

PRO NÁTĚRY STŘECH Z ETERNITU POUŽÍVÁME ŠPIČKOVÉ AKRYLÁTOVÉ BARVY NĚMECKÉ A ŠVÉDSKÉ VÝROBY s nanotechnologií (Meffert a Hagmans), které vynikají svou odolností proti povětrnostním vlivům, UV záření a škodlivinám z ovzduší. (viz. používaný materiál)

Po mnoha letech praxe si dovolujeme tvrdit, že jejich kvalita je oproti často aplikovaným českým ale i jiným zahraničním barvám, používaným k tomuto účelu, neporovnatelná.

Na výslovné přání zákazníka jsme schopni použít barvy české výroby. Celková cena renovace střechy je pak samozřejmě nižší (viz ceník). Aplikaci těchto barev díky nízké kvalitě a krátké trvanlivosti nátěru v žádném případě nedoporučujeme. Uvádíme je jen proto, že jsme s nimi za stejnou cenu schopni, jako jiné aplikační firmy, střechu také zrenovovat.

Barevné odstíny materiálů