V současné době stále v tomto oboru podnikají firmy, které se odkazují na svou falešnou odbornost a dlouholetou zkušenost. Charakteristiku „odborná a zkušená“ používají pouze pro vylepšení své image. Pro uskutečnění této činnosti používají levné, neprověřené nebo se nehodící materiály pro nátěr eternitové krytiny. Výsledkem pak je degradace nátěru a oloupaná střecha ještě v době záruky nebo těsně po jejím skončení. Eternit pak vypadá mnohem hůře než před samotnou renovací.

Z důvodu výše uvedených skutečností jsme pro potencionální zákazníky připravili seznam důležitých faktorů, kterými by se měli řídit, než si vyberou realizační firmu a než investují nemalé peníze do zkvalitnění a zkrášlení svého domu:

Důležité faktory při výběru firmy pro nátěr eternitové střechy:

  1. Profesionální a individuální přístup k zákazníkovi.
  2. Kvalitní poradenství a nefalšovaná odbornost v oboru.
  3. Nalezení nejlepšího řešení ne pro zhotovitele, ale pro zákazníka.
  4. Nepodléhejte kouzlu levných nebo posléze silně zlevněných nabídek, pravděpodobně se jedná o nabídku s použitím levného nebo nekvalitního materiálu, či o záměrnou snahu nedodržet předepsanou technologii.
  5. Ptejte se na zkušenosti pracovníků, kteří budou osobně Vaši střechu realizovat.
  6. Ptejte se na použití kvalitních a mnoha lety prověřených materiálů – v tomto oboru je tento aspekt jedním z nejdůležitějších. Důkladně si pročtěte technické listy k navrženým materiálům a jejich (ne)použití na azbestocement (eternit) - je rozdíl mezi azbestocementem (eternit) a vláknocementem (bezazbestová krytina - např. cembrit).
  7. Bod č. 6 si jednoduše a nejlépe zkontrolujte tak, že si nechejte od firmy poslat seznam adres referencí z blízkého okolí Vaší střechy (nebo z míst, kam se můžete osobně zajet podívat), které jsou však starší než cca 4 roky. Ideální čas pro zjištění kvality odvedené práce a dobrého kotvení barvy k podkladu je však 5 a více let. Pokud firma na tento bod nereaguje nebo se mu vyhýbá, tak by to pro Vás měl být silně negativní signál.
  8. Pokud výše uvedené body shrneme, tak při výběru firmy nezapomeňte na: skutečnou odbornost a profesionalitu v oboru, zkušenosti realizačních pracovníků, použití kvalitních a prověřených materiálů + početné a mnohaleté reference.

Barevné odstíny materiálů