Renovace taškové střechy pomocí silikonového hydrofobizačního prostředku je skvělou alternativou pro ty, kteří nelpějí na barevném provedení nebo chtějí do renovace investovat méně prostředků než v případě německých akrylátových barev - obecně platí, že je cena přibližně o 20% nižší . Materiál je transparentní a vytvoří na krytině nepropustnou vrstvu proti průniku vody. Nevytváří lesklý povrch a nemění vzhled krytiny. Materiál je odolný teplotním změnám, ultrafialovému záření i exhalátům a ošetřený povrch je netoxický.

Touto technologií se zabýváme od roku 2003 a od té doby jsme zrenovovali cca 80 střech po Čechách. Hojně je využívána na průmyslových, hospodářských a komerčních budovách.

Jsme schopni opravit střechy staré až 90 let, záleží na nynější kvalitě krytiny. K uskutečnění této činnosti nepoužíváme žádné lešení, ale pouze hliníkové žebříky, které vynikají svou lehkostí a snadnou manipulací na střeše nebo horolezeckou techniku => nedochází k mechanickému poškození krytiny. Renovace zabrání opětovnému růstu mechů a lišejníků, prodlouží životnost (cca o 20 let) a výrazně zlepší vzhled. Bez rozkrytí je střecha jako nová a za velice příznivou cenu.

Práce provádíme od dubna do října, neboť teplota při zpracování silikonového prostředku nesmí klesnout pod 5°C.

DOBA ZPRACOVÁNÍ (při ideálních klimatických podmínkách):
průměrně velká sedlová, stanová střecha (cca 150 m2) s nátěry klempířských prvků: 2-4 dny

Technologický postup je podobný jako při užití akrylátových barev (viz. výše) jen s tím rozdílem, že po omytí střechy následuje rovnou finální nástřik (bez penetrace).

Na očištěný podklad nanášíme buď jednu nebo dvě vrstvy transparentního silikonového hydrofobizačního prostředku české výroby pomocí airless stroje (STORCH). Materiál je odolný teplotním změnám, ultrafialovému záření i exhalátům, je propustný pro vodní páry a ošetřený povrch je netoxický. Rychle zasychá a hydrofobizační efekt nastává již několik hodin po aplikaci. Střecha je tedy zakonzervována, voda se nenasává dovnitř šablony, ale steče rovnou do okapu nebo uschne na povrchu => není zde vytvořeno prostředí pro vznik nečistot, výkvětů solí, špinavých skvrn, mechu a lišejníku.

ZÁRUKA

Na nabízené služby poskytujeme záruku 24 - 48 měsíců v závislosti na momentální kvalitě krytiny a počtu nástřiků.

CENÍK

(uvedené ceny = materiál + práce)
Cena je závislá na stáří krytiny, přístupu na střechu, členitosti střechy apod.

  • částečná renovace (tzn. očištění, 1x nástřik silikonovým prostředkem) - 1m2 od 120,- Kč
  • plná renovace (tzn. očištění, 2x nástřik silikonovým prostředkem) - 1mod 160,- Kč

Ceny jsou bez DPH.

  • 15%  - u soukromých objektů
  • 21% - u komerčních objektů
Barevné odstíny materiálů