eternit

Eternit - vše o renovaci eternitových střech a eternitu samotném

Eternit - nátěr střechy a renovace střechy

 

Jak reagují naši zákaznici na kvalitu provedení prací a přístup našich pracovníků? Podívejte se.

 

Působíme po celé republice. Zde je seznam některých referencí nátěrů střech ze všech krajů ČR.

Podívejte se na náš e-shop s barvami pro nátěry střech - www.naterystrech-barvy.cz

 

Stav nátěru eternitové střechy po 15 letech od naší aplikace? - Podívejte se.

 

Renovace a nátěry eternitových střech (azbestocementových) je naší hlavní specializací. Za období let 1999-2017 jsme zrenovovali přes 2 000 střech po celé České republice, dále také na Slovensku a v Rakousku. Jsme schopni opravit střechy staré i 100 let, záleží na kvalitě samotné eternitové krytiny. Renovujeme jak eternit rovný, tak i vlnitý.

Azbestový eternit jako střešní krytina vyniká svou vysokou životností, pokud se však dlouho ponechá na pospas povětrnostním vlivům, povrch krytiny začne degradovat, třepit se a začne se na něm tvořit značné množství mechů a lišejníků (především na severní straně střechy).

  K uskutečnění této činnosti nepoužíváme žádné lešení, ale pouze hliníkové žebříky, které vynikají svou lehkostí a snadnou manipulací na střeše nebo horolezeckou techniku => nedochází k mechanickému poškození střechy. Renovační nátěr zabrání opětovnému růstu mechů a lišejníků, prodlouží životnost (o desítky let) a výrazně zlepší vzhled. Bez rozkrytí je střecha jako nová a za velice příznivou cenu.Eternit

Pro nátěr eternitových střech používáme pouze špičkové a prověřené zahraniční materiály (německé a švédské), a proto je tato technologie velmi účinná. Eternit je po dobu min. 15 let chráněn proti povětrnostním vlivům a UV záření. Profesionální přístup a použití speciální barvy vhodné pro nátěr eternitu jsou dva nezbytné faktory pro dlouhotrvající životnost.

V současné době však stále v tomto oboru podnikají firmy, které se odkazují na svou falešnou odbornost a pro uskutečnění této činnosti používají levné, neprověřené nebo se nehodící materiály pro nátěr eternitové krytiny. Výsledkem pak může být degradace nátěru a oloupaná střecha ještě v době záruky nebo těsně po jejím skončení. Eternit pak vypadá mnohem hůře než před samotnou renovací.

Z důvodu výše uvedených skutečností jsme pro potencionální zákazníky připravili seznam důležitých faktorů, kterými by se měli řídit, než si vyberou realizační firmu a než investují nemalé peníze do zkvalitnění a zkrášlení svého domu:

 

Důležité faktory při výběru firmy pro nátěr eternitové střechy:

  1. Profesionální a individuální přístup k zákazníkovi.
  2. Kvalitní poradenství a nefalšovaná odbornost v oboru.
  3. Nalezení nejlepšího řešení ne pro zhotovitele, ale pro zákazníka.
  4. Nepodléhejte kouzlu levných nebo posléze silně zlevněných nabídek, pravděpodobně se jedná o nabídku s použitím levného nebo nekvalitního materiálu, či o záměrnou snahu nedodržet předepsanou technologii.
  5. Ptejte se na zkušenosti pracovníků, kteří budou osobně Vaši střechu realizovat.
  6. Ptejte se na použití kvalitních a mnoha lety prověřených materiálů – v tomto oboru je tento aspekt jedním z nejdůležitějších. Důkladně si pročtěte technické listy k navrženým materiálům a jejich (ne)použití na azbestocement (eternit) - je rozdíl mezi azbestocementem (eternit) a vláknocementem (bezazbestová krytina - např. cembrit).
  7. Bod č. 6 si jednoduše a nejlépe zkontrolujte tak, že si nechejte od firmy poslat seznam adres referencí z blízkého okolí Vaší střechy (nebo z míst, kam se můžete osobně zajet podívat), které jsou však starší než cca 5 let. Ideální čas pro zjištění kvality odvedené práce a dobrého kotvení barvy k podkladu je však 8 a více let. Pokud firma na tento bod nereaguje nebo se mu vyhýbá, tak by to pro Vás měl být silně negativní signál.
  8. Pokud výše uvedené body shrneme, tak při výběru firmy nezapomeňte na: skutečnou odbornost a profesionalitu v oboru, zkušenosti realizačních pracovníků, použití kvalitních a prověřených materiálů + početné a mnohaleté reference.

 

         reference renovačních nátěrů eternitových střech - zde (v sekci reference)

 

          Některé ukázky: 

 

před realizací

před realizací

po realizaci

po realizaci

před realizací

před realizací

po realizaci

po realizaci

Tyto webové stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie.
Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.